Rapid Heat Compact Space Heater
$31.17
PVDA083
The Rapid Heat Compact Space Heater provides quick and efficient heating for any indoor area.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 499 | $31.17 | R |
| 500 - 999 | $29.31 | R |
| 1,000 - 2,999 | $27.84 | R |
| 3,000 - 4,999 | $27.42 | R |
| 5,000 - 9,999 | $26.92 | R |
| 10,000+ | $26.71 | R |
Experience immediate warmth with the Rapid Heat Compact Space Heater, engineered to provide quick and efficient heating for any indoor area. Constructed with sturdy materials, it ensures durability and features a sleek, contemporary design that complements various settings such as homes, offices, or compact rooms. Its portable size allows for easy relocation to wherever heat is required, while innovative heating technology delivers steady and secure warmth.
| Color | Black, Yellow, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6 11/16" x 5 1/2" x 8 11/16" |
| Imprint Size | 1" x 1" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 8-10 days |
| Shipping Weight | 3 lbs |
| Product Number | PVDA083 |
| Theme | Household, Office, Travel, Weather, Winter |











