PU Leather Large Travel Duffel Bags
$34.38
PLA894
A durable PU leather duffel bag with multiple compartments, ideal for travel, gym, or weekend trips.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 150 - 299 | $34.38 | R |
| 300 - 499 | $27.85 | R |
| 500 - 999 | $14.62 | R |
| 1,000 - 2,999 | $13.75 | R |
| 3,000 - 4,999 | $12.70 | R |
| 5,000+ | $11.50 | R |
The sport bag is made of soft premium PU leather, water resistant and easy-cleaning.The Gym bag is sufficient to accommodate your gym and sport clothing and essentials. The Duffel bag is also compact enough to fit into most airplane cabins as carry- on/hand luggage on your short weekend get-away trips.The travel bag comes with a separate shoe compartment that stores your dirty shoes away from the main compartment. Our duffle bag is with ultra-versatile pockets, perfect as a overnight travel bag, travel duffle bags, weekend bag, flight bag,sport duffel bag, gym bag, carry-on luggage and business trips bag for men and women.
| Color | Black, Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 15.75" x 9.45" x 9.45" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 56 lbs |
| Product Number | PLA894 |
| Theme | Exercise, Fitness, Outdoors, Sports, Travel |













