PU Leather Headphone Case
$5.60
PLA683
A PU leather headphone case offers shockproof, water-resistant protection for on-ear or over-ear Bluetooth headphones.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $5.60 | R |
| 100 - 249 | $4.87 | R |
| 250 - 499 | $3.68 | R |
| 500 - 999 | $3.20 | R |
| 1,000 - 2,999 | $2.05 | R |
| 3,000+ | $1.65 | R |
The Case is designed for your no matter On-Ear or Over-Ear Bluetooth Headphones. Made from PU Leather Case which is shock proof and water resistant. It provides excellent protection in preventing damage to the headset and twisting or ripping of the buds. The case is lines with soft and protective inlay fabric.Easily fits in every bag or compartment.
| Color | Green, Blue, Pink, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.11" x 5.11" x 1.18" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 38 lbs |
| Product Number | PLA683 |
| Theme | Office, Phone |













