The beauty of Full PU Leather is that it offers a natural lining of insulation, maintaining the temperature of your beverage, be it hot or cold. Also, the leather keeps your hand dry from any condensation on the glass, or from high temperatures from hot drinks.
| Color | Black, Blue, Brown, Gray, Pink, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9.0" x 2.3" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 56 lbs |
| Product Number | PLA573 |
| Theme | Beverage, Outdoors |













