Ergonomic design elevates your laptop screen which help reduce neck, upper back and arms strain for the perfect typing position every time. The improved viewing angle helps maintain a healthy sitting posture during long periods of laptop use. Raises laptop off a surface to improve airflow and helps with heat dissipation. Laptop runs cooler avoiding potential crashes from the CPU overheating. Also, get enhanced audio by raising the laptop and its speakers higher!
| Color | White, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 18.5" x 11.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA606 |
| Theme | Business, Computer, Office, Outdoors, Travel |









