Portable Bamboo Knife,Fork & Spoon Utensil Set
$7.63
PLA826
A portable bamboo utensil set with a carrying case, ideal for on-the-go dining and various occasions.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $7.63 | R |
| 100 - 249 | $6.33 | R |
| 250 - 499 | $5.83 | R |
| 500 - 999 | $5.32 | R |
| 1,000 - 2,999 | $4.67 | R |
| 3,000+ | $3.83 | R |
Bamboo utensils are lightweight yet strong, perfect for eating on the go; included utensil roll can be stored in a bag or clipped on with the included carabiner.Lightweight and easy to carry, outdoor utensils comes with a box.Perfect for dining on the go,take along with you in your purse of backpack for dining anywhere. Great for school lunches, camping, picnics, eating at the office and more.Dishwasher safe for easy cleaning,utensils clean easily with hand washing or hassle-free in the dishwasher.Package contents, size 20cm 7.9″ including 1 dinner knife, 1 dinner fork, 1 dinner spoon, 1 chopsticks, 1 straight straw, 1 cleaning brush,1 flap.perfect gift for housewarming, wedding, thanksgiving, christmas.
| Color | Gray, Red, Black, Blue, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 7.87" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA826 |
| Theme | Environmental, Food, Picnic, Recycling, Travel |













