Made of high quality, ultra sharp stainless steel metal for smooth cutting and sliding without sticking all over the blade. This pizza cutter wheel is designed with rubberized non-slip grips for safe and comfortable use. The protective cover can be pulled after use, it will not hurt your hands.Can keep the product clean and safe. As a present for any home cook, family, friend, amateur or professional chef.
| Color | Gray, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.3" x 4.9" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 47 lbs |
| Product Number | PLA591 |
| Theme | Kitchen |











