Pizza Delivery Bags
$28.32
PLA792
Insulated delivery bags keep hot foods hot and cold foods cold, ideal for food delivery, picnics, or grocery shopping.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $28.32 | R |
| 100 - 249 | $26.57 | R |
| 250 - 499 | $22.13 | R |
| 500 - 999 | $19.03 | R |
| 1,000 - 2,999 | $16.60 | R |
| 3,000+ | $15.87 | R |
Our thermal delivery bag is constructed with super strong 600D Oxford material, pearl cotton, and aluminum foil inner lining. With double insulation this insulated bag keeps hot foods hot and cold foods cold for longer!Perfect for restaurant food delivery and professional caterers. Also great for grocery shopping, holidays, picnics, parties, family get togethers, BBQ, and can double as a fantastic car trunk organizer!
| Color | Red, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 13.38" x 12.99" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 47 lbs |
| Product Number | PLA792 |
| Theme | Food, Outdoors, Picnic |













