Pet Food Storage Container Travel Bag
$18.00
PLA116
A travel bag with a roll-down closure and hex-weave material designed to keep pet food fresh and secure during transport.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $18.00 | R |
| 300 - 499 | $17.18 | R |
| 500 - 999 | $9.50 | R |
| 1,000 - 2,999 | $8.73 | R |
| 3,000 - 4,999 | $7.90 | R |
| 5,000+ | $7.74 | R |
The bag keeps food dry and shoulder straps & loop strap as an easy-carrying handle.Big enough for one week’s travel, and easy to adjust any amount of food!Dog food carrier is equipped with roll-down top and hex-weave material to keep food fresh and keeps out pests and unwanted moisture. Made of polyester material.Perfect for camping, traveling, dog day care, or just at home. Roll-down closure keeps the food secure and adjusts to the volume level; Side buckles clip together to form a carrying handle.
| Color | Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.94" x 1.97" x 9.84" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 48 lbs |
| Product Number | PLA116 |
| Theme | Camping, Household, Outdoors, Pet, Travel |















