This pencil case is made of high quality oxford cloth material for smooth and comfortable hand feeling, zipper design for easy opening and closing. Enough space to store various daily stationery, such as pencils, watercolor pens, erasers, rulers, etc. With color matching style as the main design highlights, adding a leisure and stylish feeling to the overall look.
| Color | Light Blue/Blue, Light Blue/Red, Black/Blue, Brown/Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 8.66" x 3.94" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 35 lbs |
| Product Number | PLA726 |
| Theme | Beauty, College, Fashion, Household, Travel |













