Passport Holder RFID Blocking Waterproof Travel Wallet
$20.77
PLA514
A RFID blocking passport holder with a compact design, holding passports and credit cards securely.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $20.77 | R |
| 100 - 249 | $16.90 | R |
| 250 - 499 | $14.48 | R |
| 500 - 999 | $12.67 | R |
| 1,000 - 2,999 | $10.92 | R |
| 3,000+ | $9.77 | R |
Large storage capacity in a compact design. Holds 3 to 4 passports and 9 credit cards. Built-in RFID rejection layer for protection against unauthorized data theft. Scan proof interior to keep your credit cards safe. Excellent resistance to abrasion, top tear strength and outstanding water repellent. High quality zippers with durable operations for daily use. Portable with a wrist strap. Easy to carry, move and store.
| Color | Gray, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9.0" x 4.72" x 1.11" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 48 lbs |
| Product Number | PLA514 |
| Theme | Business, Convention, Security, Trade Show, Travel |











