A waist pouch designed at an angle of 45 degrees to fit your body and make it easier to run. Minimize shaking while jogging or walking. The bottle cage has a band for fixing, so it can handle even the most intense exercise! It has a high sense of stability and you can enjoy running without worrying about shaking. The simple design can be worn by both men and women.
| Color | Blue, Green, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 18.11" x 12.99" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 55 lbs |
| Product Number | PLA717 |
| Theme | Camping, Hiking, Outdoors, Running, Sports |













