Our Compasses are expertly crafted navigational tools, specifically designed to align with Earth’s magnetism. Equipped with a needle, they clearly point towards North, making them the ultimate survival essential for outdoor adventures or seafaring expeditions. Featuring large font size for easy readability.
| Color | Assorted, Black |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Product Size | 1.7 " |
| Imprint Size | 1"*0.8", As request |
| Imprint Location | back side |
| Imprint Method | Silkscreen |
| Keywords | Wayfinding Device, Pathfinder Gear, Hiking Accessory |
| Production Time | 7-10 business days |
| Rush Time | 5-7 business days |
| Packaging | Opp bag |
| Package Size | 1000 per Carton |
| Shipping Weight | 28 lbs |
Related products

Personalized Sweat Headband
$0.89 - $2.94
Stainless Steel Telescoping Ball Picker
$5.47 - $9.42
Backpack Beach Chair Cooler
$33.60 - $41.92
40X60 Optical Binoculars Monocular Scope Telescope
$15.67 - $20.83







