Neoprene Thermal Insulated Cartoon Lunch Tote Bags
$16.33
PLA836
A neoprene lunch tote bag with adjustable strap, keeps food cold or warm for several hours.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $16.33 | R |
| 100 - 249 | $16.13 | R |
| 250 - 499 | $15.90 | R |
| 500 - 999 | $15.50 | R |
| 1,000 - 2,999 | $14.83 | R |
| 3,000+ | $14.00 | R |
This insulated lunch tote bag is made of thick neoprene material which is environmental,it will keep your food cold or warm for long time.Stretchy material allows the soft lunch bag to expand to fit a variety of containers or foods. Neoprene is also widely used in wetsuit for keeping one’s temperature, so it can keep food warm or cold for several hours.It is large capacity, perfectly fit all kinds of lunch box, snacks, fruit and drinks.The shoulder lunch bag come with a shoulder strap which is adjustable and removable. You can use it as a tote bag or just hands-free bag with the shoulder strap.Cute lunch tote bags suit for women men girls boys adult.
| Color | Gray, Red, Yellow, White, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 10.63" x 11.02" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA836 |
| Theme | Beverage, Food, Office, Outdoors, Picnic |













