Neoprene Laptop Sleeve Case 13.3″
$6.37
PLA281
A neoprene laptop sleeve case with shock absorption, a high-stretch closure, and a slim design for carrying laptops securely.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $6.37 | R |
| 100 - 249 | $4.95 | R |
| 250 - 499 | $4.61 | R |
| 500 - 999 | $4.32 | R |
| 1,000 - 2,999 | $2.61 | R |
| 3,000+ | $1.54 | R |
Waterproof polyester; middle: soft sponge shock absorption, padded design to prevent bumps, vibrations and foreign object extrusion. With a high-stretch closure instead of zipper, it keeps the macbook away from scratches. Slim and Simple design of the laptop case looks elegant for men and women;.it enables you to carry your MacBook / laptop / Notebook / Ultrabook computer in a uniquely sleek style. Compact and slim design, easy to carry alone or fit inside another Messenger Bag or backpack. This laptop Case can be used for work/travel and is also the perfect gift for your loved one, we also provide 7-inch, 8-inch, 10-inch, 11-inch, 12-inch, 13-inch, 14-inch, 15-inch computer bag liners, the price is different, please contact us.
| Color | Black, Red, Gray, Pink, Blue, Purple, Green, Orange |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 13" x 9.84" x 1.5" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 38 lbs |
| Product Number | PLA281 |
| Theme | Travel |













