Fast charging and data transmission, while supporting fast charging and data transmission up to 480 Mbps. The charging cable has 5 pin points to ensure 5V/3A (Max) fast charging. Choose bold colors from the pictures and add your organization or company logo, badge or message to create refreshing brand gifts for grand openings, product launches, and various social or marketing activities and events.
| Color | Black, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 39.3" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 49 lbs |
| Product Number | PLA302 |
| Theme | Travel |













