Built-in 1000mAh battery, easy carry to anywhere, key ring design hook on the bag, extend your Apple Watch battery life in an emergency when the power low. it could charge the watch 1-1.5 times. thin little gadgets convenient in purse pocket mini bag wallet. This is an emergency charging re-charger,small lightweight and compact enough for a weekend getaway, easy to use when daily running exercise date office work. This little charger is made of ABS plastic material. It’s cordless rapid magnetic charging i-watch chargers for camping, office, on the road, trip, airplane travel, car.Compatible with Samsung and Apple watches. For more information, please contact us.
| Color | White, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 1.5" x 2.6" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 44 lbs |
| Product Number | PLA941 |
| Theme | Business, Executive, Office, Phone, Travel |













