Mini Water Dental Flosser
$46.40
PLA918
The Mini Water Dental Flosser offers effective plaque removal and improved gum health with adjustable pressure modes and portability.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $46.40 | R |
| 300 - 499 | $42.17 | R |
| 500 - 999 | $39.70 | R |
| 1,000 - 2,999 | $36.70 | R |
| 3,000 - 4,999 | $31.98 | R |
| 5,000+ | $30.78 | R |
This water flosser is designed with telescopic water tank and integrated storage nozzle, which greatly reduces the volume of the product compared with similar products and is very convenient to carry around. Water Flosser can offer high pressure water pulse 1600 times, which is the most convenient and most effective way to floss, removing up to 99.9 percent of plaque from treated areas and improve gum health. The water flosser has Soft,Pulse,Strong modes for choosing with Low-noise Design, which can meet various oral care needs.IPX7 water proof ensures the product is safe to use and prevents leaks. The upgraded telescopic fully open water tank greatly reduces the volume of the product, and presented three jet tips and portable storage bags, greatly increasing the convenience of carrying.
| Color | White, Black, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.8" x 2.4" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA918 |
| Theme | Beauty |













