Eye-caring desk lamp, 6pcs energy efficient LED bulbs emitting soft lighting, avoiding eye strain. Driven by USB devices like USB charger, power bank and laptop computer. USB lamp is made of environmental friendly silicone, no harmful objects contained. Flexible body, the lampshade is bendable and can be 360 degrees twisted and tilted. Easy to use, office, computer, outdoor camping, children’s bedside lamp, emergency lighting and other convenient lamps. Adding you logo to complete the promotional look.
| Color | Black, Blue, Yellow, White, Pink, Orange |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6.5" x 0.71" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 200 lbs |
| Product Number | PLA410 |
| Theme | Automotive, Camping, Construction, Outdoors, Tailgating |













