Ideal as a commercial team uniform, work uniform for supermarkets, department stores, hardware stores, volunteer, cleaning services, or security services; can be worn as a casual vest. Featuring a v-shaped neckline, zip front closure, and two pockets in the front. This vest comes in Unisex US sizing. When purchasing these vests, we recommend buying according to the size of the chest. L: bust: 40″ – 42″, length: 28.3″.
| Color | Multi, Yellow, Orange, Blue, Green, Purple, Red, Black, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 23.62" x 27.56" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 45 lbs |
| Product Number | PLA271 |
| Theme | Clothing, Construction, Safety |













