Mesh Drawstring Swim Bag
$16.42
PLA618
A mesh drawstring swim bag with water-resistant oxford fabric, ideal for carrying wet towels and gear to the beach.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $16.42 | R |
| 100 - 249 | $13.68 | R |
| 250 - 499 | $11.72 | R |
| 500 - 999 | $10.55 | R |
| 1,000 - 2,999 | $10.30 | R |
| 3,000+ | $9.12 | R |
The non-mesh part of the swim bags for swimmers is made from water-resistant oxford, and the mesh pocket is made of tear-resistant material. It dries quickly and lets sand fall off easily, while keeping wet towels breathable in the beach tote.
| Color | Black, Blue, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 12.5" x 18.9" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA618 |
| Theme | Education, Office, Summer, Swimming |













