Manual Sharpener Animal Cartoon Pencil Cutter
$3.05
PLA899
A manual pencil sharpener with a cartoon design, suitable for various pencil types and ideal for students or offices.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 150 - 299 | $3.05 | R |
| 300 - 499 | $2.88 | R |
| 500 - 999 | $2.65 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.70 | R |
| 3,000 - 4,999 | $1.53 | R |
| 5,000+ | $1.25 | R |
Cutter is made of high quality durable alloy.ABS plastic parts are strong, durable, colorfast.Fine workmanship with bright color.your kids would start to love writing and drawing.Specifically designed pen clip can fix pencil stably, simply, efficiently, securely and reliably.Accommodates standard-size round, triangular and hexagonal graphite pencils.Antislip handle design can make sure easy use when rotate the hand crank.Lightweight and durable pencil sharpener for office, school, desk.Ideal gift for students back to school.
| Color | Blue, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 1.97" x 1.97" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA899 |
| Theme | Education, Office, Writing |













