Manual Rotary Cheese Grater
$45.37
PLA408
A manual rotary cheese grater with replaceable blades for efficient grating of various foods like cheese, vegetables, and nuts.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $45.37 | R |
| 100 - 249 | $38.58 | R |
| 250 - 499 | $30.05 | R |
| 500 - 999 | $28.87 | R |
| 1,000 - 2,999 | $12.87 | R |
| 3,000+ | $11.87 | R |
Making kitchen life a lot easier,just crank the handle to cut vegetables and 360 degree blades cuts the foods all the time, turn the handle once as cut by hand many times. The vegetable slicer makes prepare food quickly that it does in a few seconds. It can locks down tight on the table avoid shaking during cutting vegetables. The blade is angled so the food never getting stuck in a barrel, the cheese goes out smooth. 3 replaceable stainless steel drum blades make the Cheese grater suitable for kinds of food, meet different kitchen choice. It is great for cheese, vegetables, potatoes, nuts, onions for coleslaw, hash browns, salad, pizza toppings and more. Add your company name or logo and let clients choose which they like best to fit their personal style for maximum brand awareness. “
| Color | Red, Blue, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 10.24" x 9.45" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 100 lbs |
| Product Number | PLA408 |
| Theme | Food, Household, Kitchen |













