Luminary Paper Lantern Flame Resistant Candle Bag
$1.75
PLA507
The Luminary Paper Lantern is a flame-resistant candle bag that casts colorful light for a warm and relaxing atmosphere.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $1.75 | R |
| 100 - 249 | $1.48 | R |
| 250 - 499 | $1.12 | R |
| 500 - 999 | $0.90 | R |
| 1,000 - 2,999 | $0.57 | R |
| 3,000+ | $0.35 | R |
You only need to put candles in each candle bag. The light refracts lights of different colors through the luminous sack, which creates a warm and comfortable atmosphere. So that your family or friends feel relaxed and unique.These lamp bags are environmentally friendly, durable, reusable, recyclable, you can put tea lights and LED candles in them, or traditional candles.
| Color | White, Brown, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 10.23" x 5.9" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 48 lbs |
| Product Number | PLA507 |
| Theme | Celebration, Decoration, Holiday, Outdoors, Party |











