Premium medical memory foam filling and removable and machine-washable cover and a travel pouch, uses 100% premium quality visco-elastic memory foam which is provides excellent comfort and support to different areas of body, such as lower back, knees, hips, legs or ankles, and is best for back, side, or stomach sleepers, knee and hip replacement after surgery recovery, or during pregnancy. Can also be used for car seat back lumbar support while driving. It’s offered in various product colors to help match your branding efforts and can be imprinted with your name, logo or slogan for maximum exposure.
| Color | Gray, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 19.29" x 10.62" x 5.31" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 100 lbs |
| Product Number | PLA406 |
| Theme | Camping, Household, Swimming, Vacation |













