The vest has super bright LED lights and a reflective tape that allow you to be visible from a long distance. Premium Material: This reflective belt is made of elastic band and luminescence film, which are durable and safe to wear.With four adjustable buckles and an elastic strap, your LED safety vest can be easily worn over a t-shirt, sports equipment, winter coat or any kind of clothing.
| Color | Black, Green, Yellow, Blue, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 11.81" x 39.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 48 lbs |
| Product Number | PLA634 |
| Theme | Running, Safety, Sports |











