Use light and soft materials, power by replaceable battery,continuous operation up to 72 hours.The flash mode, bright, flash, Off. Bright colors, red, green and blue,colorful.The cotton LED flashlight cap with its adjustable back makes it very comfy to wear.Suitable for adults, boys and girls.With free size, adjust the control.Widely used. The rave hat is perfect for Sunshade, Dance Fitness Event, Outdoor Sports, Tour Recognition, Concerts, Festivals Celebrations, Bars, Clubs, Birthday Party, Wedding, Night Club, Disco, KTV, Bar, Banquet, Stage Show, Evening Show, Performance Show, Singing Concert, Roller Skating Rinks, Christmas, Halloween, Gifts and more. Adding you logo to complete the promotional look. 300kgs over quoted with ocean shipping.
| Color | Black, Blue, Red, Orange, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 16" x 19" x 23" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 100 lbs |
| Product Number | PLA414 |
| Theme | Hiking, Outdoors, Running, Sports, Winter |













