Made of durable PU leather material, which protects your desk from scratches, stains, spills, heat and scuffs. It also gives your office a modern and professional atmosphere when you put it on your desktop. Its smooth surface will make you enjoy writing, typing and browsing. It is perfect for both office and home. MULTIFUNCTIONAL DESK PAD. 31.5 x 15.7″ Size is large enough to accommodate your laptop, mouse and keyboard. Its comfortable and smooth surface can be work as a mouse pad,desk mat,desk blotters and writing pad.
| Color | Various |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 31.5" x 15.7" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 40 lbs |
| Product Number | PLA202 |
| Theme | Computer, Office |













