Large Canvas Tote Bag with zipper
$14.10
PLA320
A large canvas tote bag with zippered compartments, adjustable straps, and versatile use for various occasions.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $14.10 | R |
| 100 - 249 | $13.62 | R |
| 250 - 499 | $13.03 | R |
| 500 - 999 | $12.43 | R |
| 1,000 - 2,999 | $8.02 | R |
| 3,000+ | $7.56 | R |
Vintage Canvas Tote Bag is made of high quality encrypted canvas with reinforced seams for long time use and not easy to damage. Large Capacity: The storage space of this large tote bag is easy to hold your iPad, mobile phone, A4 folders, books, wallet, makeup and other everyday items, and it has a zippered inner pocket and two open pouches. Adjustable and Removable: This simple and stylish women’s crossbody bag features a canvas handle, adjustable and detachable shoulder strap, and zip closure so you can easily adjust it to the length you want. Can be used as a messenger bag/shoulder bag/casual bag/travel bag/work or business bag, suitable for office, outdoor, shopping, dating, party and other occasions. The tote bag can easily match all the clothes and shoes in the wardrobe.
| Color | Black, White, Khaki Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 16" x 4.33" x 11" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA320 |
| Theme | Travel |













