Premium durable and water-resistance polyester sleeve case with the soft-touch suede interior and cushioning pad protects the full body of your laptop from dust, dirt, scratch, bump, splashing liquid and rainwater. Smooth double metal zippers to put and access your laptop easily. Extra attached pocket in front is compatible with stylus, mobile phone, mouse, and charger cable and so on Simple, fashionable design and light weight makes this case is easy to carry on the hand and slide into the backpack. Slim sleeve case is for traveling, home, office and business.”
| Color | Black, Gray, Dark Gray, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 15.75" x 0.75" x 11.25" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 48 lbs |
| Product Number | PLA995 |
| Theme | Business, College, Computer, Office, Travel |













