Laptop Cover
$13.17
PLA991
A water-resistant neoprene laptop cover provides slim protection against scratches, bumps, and spills for convenient daily use and travel.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $13.17 | R |
| 300 - 499 | $12.33 | R |
| 500 - 999 | $11.50 | R |
| 1,000 - 2,999 | $10.83 | R |
| 3,000 - 4,999 | $9.67 | R |
| 5,000+ | $5.77 | R |
Ideal fit for most of 11″ laptop. Proper fitment varies according to the size of devices. Please check the dimensions of your device before purchasing. Premium thickened water-resistant neoprene material offers a ultra slim lightweight design and superior protection to protect laptop/notebook from dust, shocks, bumps, scratches, scuffs and spills. Easily sliding into your briefcase, backpack or other luggage bags, which make it so convenient for daily use and traveling wherever you go. Quick zipper on the bag glides smoothly, allowing for an easy and convenient access to your laptop computer.”
| Color | Black, Red, Gray, Pink, Light Blue, Royal Blue, Purple, Hot Pink, Orange |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 11.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA991 |
| Theme | College, Computer, Office |













