Kids Classic Sunglasses
$7.02
PLA571
Kids Classic Sunglasses are designed for active children and teenagers participating in sports and outdoor activities.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $7.02 | R |
| 100 - 249 | $5.55 | R |
| 250 - 499 | $4.27 | R |
| 500 - 999 | $3.32 | R |
| 1,000 - 2,999 | $2.97 | R |
| 3,000+ | $2.53 | R |
Sized smaller specifically for active teenagers and kids during sporting activities such as playing softball, baseball, riding motorcycles, biking, cycling bicycles, bike riding, driving, running, golfing, fishing, racing, skiing, climbing, hiking and trekking.
| Color | Purple, Blue, Black, Pink, Gray, Orange, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.0" x 2.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 56 lbs |
| Product Number | PLA571 |
| Theme | Children, Eyewear, Sun |











