Each tray makes 16 nice-sized ice cubes. Flexible And Durable Ice Trays. Ice cubes release easily with just a twist. Trays stack easily and neatly in the freezer without sticking to each other. Bpa Free And Dishwasher Safe, These Kitch Ice Trays are 100% BPA Free and safe to wash in the dishwasher. 300kgs over quoted with ocean shipping.
| Color | Red, Green, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 12.48" x 4.92" x 1.69" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 48 lbs |
| Product Number | PLA252 |
| Theme | Beverage, Drinking, Kitchen, Party, Summer |













