High Power Handheld Tactical LED Flashlight
$26.10
PLA517
A high-powered LED flashlight designed for outdoor activities, search missions, and everyday use.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $26.10 | R |
| 100 - 249 | $24.02 | R |
| 250 - 499 | $23.00 | R |
| 500 - 999 | $20.33 | R |
| 1,000 - 2,999 | $17.58 | R |
| 3,000+ | $16.35 | R |
Torchlight Value-for-money, high quality Ultra Bright LED Flashlight with high intensity brightness and range. This is the best flashlight for outdoor activities, search missions, routine patrolling, camping, hiking, fishing, cycling, cave exploring, household use and self-defense. LED Lamp Lifespan: 100,000 Hours Flashlight Body.
| Color | Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6.49" x 1.61" x 1.34" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 33 lbs |
| Product Number | PLA517 |
| Theme | Light, Money, Security |









