Robust hard exterior safeguards your smart glasses from impacts, crushing, and daily wear while remaining fully weather-adaptive protection. The ultra-soft inner lining helps avoid lenses from getting scratched and offers gentle protection, ideal. Slim, compact, and lightweight, this case is ideal for daily commutes or travel. Easily fits into a bag or backpack without adding bulk. Equipped with a sturdy wrist strap for convenient carrying, and dual zippers that glide open and shut with ease. (CASE ONLY, NOT INCLUDE THE GLASSES BAG INSIDE)
| Color | Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.2" x 3.2" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 44 lbs |
| Product Number | PLA926 |
| Theme | Eyewear, Fashion, Health, Sun, Travel |













