The 16oz Skull mason jar is made from safe food grade plastic material in a novelty design, perfect for parties and events, especially Halloween. It comes with a lid and straw that are securely attached to prevent spills. The customizable colors make it more attractive. The 16oz capacity is just right for enjoying drinks at parties. It is also available in electroplated options with single or multiple colors.
| Color | Purple/Green, Gold, Purle, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.81" x 3.42" x 5.9" |
| Imprint Size | 1.0" x 1.0" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silkscreen |
| Production Time | – days |
| Shipping Weight | 18.5 lbs |
| Product Number | PVP0783 |
| Theme | College, Drinking, Office, Party, Travel |













