Made of high quality Microfiber with waffle design,Golf Towel removes dirt, mud, sand and grass better than any other cotton towels,Durable and hard Aluminum Carabiner Clip can attach the towel to your golf bag and prevents losing your towel. Super Convenient and easy to use.Golf Towel is made of Microfiber Material, which absorbs less water than cotton, easier to wash and carry. Your best partner in the golf field.
| Color | Red, White, Gray, Blue, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 23.62" x 15.74" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA162 |
| Theme | Camping, Cleaning, Club, Golf, Sports |













