Geometric Makeup Pouch Bag
$5.95
PLA342
A geometric makeup pouch bag made of water-resistant PU leather and polyester, ideal for storing cosmetics and other small items.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $5.95 | R |
| 100 - 249 | $5.75 | R |
| 250 - 499 | $5.45 | R |
| 500 - 999 | $4.75 | R |
| 1,000 - 2,999 | $3.52 | R |
| 3,000+ | $2.56 | R |
These geometric cosmetic bags are made of quality PU leather and polyester with the feature of water-resistant and smooth surface, safe material, never hurt our skin, which is an ideal choice to store skin care tools,The PU leather makeup bag can be cleaned by wipe with a wet tissue or a damp cloth,It also can be washed at 40 degrees Celsius.stylish geometric pattern and vibrant color looks neat and stylish, nice lining and reliable zipper with exquisite stitching, which can store small items and prevent your important item from falling out.Size is 8.6″ long 5.7″ wide which will meet your various storage purpose, such as lipstick, lip gloss, makeup brushes, eyeshadow, hairbrushes, skin care products and so on. For other size pls contact us.
| Color | Light Blue, Dark Green, Pink, Silver, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 8.66" x 2.76" x 5.7" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 39 lbs |
| Product Number | PLA342 |
| Theme | College, Education, Travel, Vacation |













