Garden Kneeler Folding Chair
$68.83
PLA166
A folding garden kneeler chair made of steel with EAV foam padding, offering comfort and support for gardening tasks.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 20 - 49 | $68.83 | R |
| 50 - 79 | $66.17 | R |
| 80 - 99 | $63.68 | R |
| 100 - 199 | $59.50 | R |
| 200 - 299 | $53.20 | R |
| 300+ | $49.98 | R |
Sturdy and durable gardening tools. Made of high-quality steel. Gardening stool strong and durable enough to support a weight of 300 pounds. Multifunction Kneeler and Seat. You can turn it over to sitting or kneeling to facilitate pruning gardeners of different heights to avoid soiling clothes. Of course this garden bench can also be used in other scenes such as outdoor fishing. Protect your waist and knees. Garden pruning cannot avoid bend over and squat.The soft EAV Foam always makes you feel comfortable to avoid long term bending Waist or squat causing injury to the waist and knees. Compact folding portable foldable stool. You can even put it in the car and transport it to where you need to use it. Quoted with ocean shipping.
| Color | Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 23.4" x 10.5" x 19.1" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 43 lbs |
| Product Number | PLA166 |
| Theme | Gardening, Patio |



















