The mini portable stool is made of strong oxford fabric and the aluminum alloy tube frame with coating, stable and sturdy, durable to use.Multi Functional, it is both a folding camping stool and folding foot rest for camping chair, which provide a comfortable place to rest for your feet.Perfect for hiking, climbing, fishing, picnicking, barbecuing, gardening, backpacking, , music festival, backyard party, road trip, barbecues, picnic, etc.
| Color | Black, Blue, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 11.0" x 11.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 55 lbs |
| Product Number | PLA694 |
| Theme | Camping, Fishing, Hiking, Travel |













