Small camping seat sturdy stool for fishing and beach , It can also be used to store your small objects. Made of high strength PP material, with a more scientific structural design, More sturdier and more stable camping stool. After being folded, it becomes a tote bag, which can be used to store mobile phones, keys, books and other items, which is very convenient to carry. The foldable stool is very suitable not only for outdoor scenes such as Camping, hiking, travel, fishing, garden, Train, Subway, waiting in line, etc., but also for indoor places such as bedroom, living room, kitchen, bathroom, study and so on use. The folded size is 13.80 x 8.40 x 0.20 inch, and the weight is 10.00 ounces, easily put it in backpacks, luggage. Easy to carry and comfortable.
| Color | Blue, Red, Green, Yellow |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 11.81" x 7.5" x 6.9" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 38 lbs |
| Product Number | PLA167 |
| Theme | Camping, Concert, Entertainment, Hiking, Outdoors |













