Folding Bluetooth Keyboard
$44.82
PLA537
A compact, wireless Bluetooth keyboard transforms tablets and phones into portable laptops for efficient typing.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $44.82 | R |
| 100 - 249 | $40.25 | R |
| 250 - 499 | $36.88 | R |
| 500 - 999 | $33.32 | R |
| 1,000 - 2,999 | $26.83 | R |
| 3,000+ | $24.07 | R |
This wireless mini bluetooth keyboard permits users to instantly flip their tablet or phone into a tiny laptop computer for fast, comfortable typing. Touch screen writing is terribly slow compared to using a oldshool keyboard. This could be a lifesaver if your regular laptop has problems
| Color | Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 11.96" x 3.81" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 41 lbs |
| Product Number | PLA537 |
| Theme | Gift, Household, Office, Time, Weather |













