LARGE CAPACITY. You will be surprised at this travel bag’s size.The large main compartment is perfect for clothes and traveling necessities,suitable for 3-4 days weekender or business trip,1 small pocket and 1 zipper pocket, you can put mobile phones, books, or some other small things in these small pocket. FOLDABLE. It can be folded into a really small compact taking up so little space but opens up to have more large capacity.Very easy to be stored in any lockers when it is folded into a very small size, Which doesn’t increase your baggage burden. MULTIPURPOSE. Your good companion for traveling, could be served as a gym, sports, overnight, weekend, airplane carry on, luggage, just In case bag as well. It also can be used hospital bags for labor and delivery.
| Color | Red, Purple, Gray, Black, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 17.1" x 7.48" x 14.1" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 33 lbs |
| Product Number | PLA168 |
| Theme | Exercise, Fitness, Outdoors, Sports, Travel |













