This back pack weighing only 0.35 pounds,half the weight of a regular hiking backpack,it’s incredibly lightweight. Folded down to the size of your hand, it even fits in your pocket, making it easy to carry. You would never think that this small travel bag for women has a capacity of 20L ,enough to accommodate clothes,shoes,umbrellas and other daily necessities,multi-layer compartments make it very convenient for you to organize things.
| Color | Black, Gray, Sky Blue, Dark Blue, Green, Orange, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 16.0" x 12.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 35 lbs |
| Product Number | PLA732 |
| Theme | Camping, Outdoors, Picnic, Summer, Travel |













