Face Mask Balaclava
$3.02
PLA178
A breathable face mask with reflective strips for enhanced safety during running, hiking, cycling, and other outdoor pursuits.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $3.02 | R |
| 100 - 249 | $2.78 | R |
| 250 - 499 | $2.67 | R |
| 500 - 999 | $2.49 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.98 | R |
| 3,000+ | $1.83 | R |
Made of Nylon Polyester and Spandex fabric the good flexibility and the drawstring can help you adjust an comfortable size. Breathable face gaiter bring you a cooling summer,wind dust-proof,uv protection ,sweat absorbing and quick-drying all worries about being outdoors in summer will be save after you have our neck gaiter. There are reflective strips front and back which can improve the safety of running and cycling at night. A good choice for running,hiking,fishing,cycling and it’s a nice gift for your family members when you ready to have a famliy trip.
| Color | Black, Gray, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 10.23" x 18.11" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 49 lbs |
| Product Number | PLA178 |
| Theme | Camping, Headwear, Health, Outdoors, Travel |















