Engraved Wood Keychain
$7.20
PLA687
A handcrafted walnut wood keychain with a wide loop, designed to keep keys organized and prevent them from falling off.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $7.20 | R |
| 100 - 249 | $4.30 | R |
| 250 - 499 | $3.70 | R |
| 500 - 999 | $3.30 | R |
| 1,000 - 2,999 | $2.58 | R |
| 3,000+ | $2.10 | R |
This keychain is hand made with genuine walnut wood and variations in wood grain is expected. This is a natural wood product and every keychain will have different wood patterns making every keychain unique. Enough space to keep those important keys unified because of its wide loop. Solid structure, corrosion resistance rust-free ring. Easy to find your keys, either it is on your bag or just resting on the table. You’ll never need to worry about keys falling off.
| Color | Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.33" x 1.1" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 61 lbs |
| Product Number | PLA687 |
| Theme | Recycling |











