Electric Wine Aerator
$26.23
PLA245
An electric wine aerator quickly oxygenates wine for enhanced flavor, featuring a simple design and easy cleaning.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $26.23 | R |
| 100 - 249 | $24.52 | R |
| 250 - 499 | $22.10 | R |
| 500 - 999 | $19.67 | R |
| 1,000 - 2,999 | $17.08 | R |
| 3,000+ | $15.79 | R |
UNIQUE AERATION AND AUTO OXYGENATION. The wine aerator pourer spout process provides more air contact surface to speed oxidation instantly than any others.Powered by 4 AAA batteries.SIMPLE OEPRATON AND SELF-CLEANING. Just insert into the wine spout pourer, press the button on the top, then perfectly aerated wine will be straightly delivered to your glass.EFFORTLESS MAINTENANCE. Easy to use and clean . Easy maintenance . No Drip, No waiting, Insert the tubes into clean water and press the button, finish cleaning when the water becomes clean. A PREMIUM GIFT FOR YOU. This wine lover gift fits perfectly in your purse, bag or drawer. Make it as a perfect Christmas gift, office Secret Santa Gift, or White Elephant Gift for your friends or family members.
| Color | Black, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.03" x 4.13" x 4.76" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 39 lbs |
| Product Number | PLA245 |
| Theme | Barware, Hotel, Restaurant |













