Electric Coffee Bean Grinder
$21.55
PLA187
An electric coffee bean grinder with stainless steel blades and a safety interlock for consistent grinding results.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $21.55 | R |
| 100 - 249 | $20.28 | R |
| 250 - 499 | $19.42 | R |
| 500 - 999 | $17.15 | R |
| 1,000 - 2,999 | $15.53 | R |
| 3,000+ | $15.43 | R |
The coffee grinder electric comes with a food-grade 304 stainless steel grinding blade.We bring a modern touches to this coffee grinder with many color body to seamlessly blend with your appliances. Stainless steel blades and high power motor with provides consistent results with on off control for simple operation. We designed this coffee grinder to have a built-in safety interlock to prevent operation unless lid is securely closed. Easy-to-clean bowl and lid and convenient cord storage for ease of use.
| Color | Black, Green, White, Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6.1" x 3.34" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 33 lbs |
| Product Number | PLA187 |
| Theme | Beverage, Food, Gift, Household, Kitchen |















