Elastic Luggage Strap With Buckles
$6.20
PLA957
An adjustable elastic luggage strap with buckles helps secure and organize suitcases, bags, and other belongings during travel.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $6.20 | R |
| 300 - 499 | $5.90 | R |
| 500 - 999 | $5.53 | R |
| 1,000 - 2,999 | $5.28 | R |
| 3,000 - 4,999 | $4.73 | R |
| 5,000+ | $4.00 | R |
The Luggage Bungee is adjustable and elastic strap, So it stretches easily around larger bags or you can tighten it to keep your hand luggage to be strapped securely to the handles of your wheeled suitcase, Without twisting or slipping.Elastic luggage straps can help you secure a second suitcase, coat, suitcase or box in a carry-on or wheeled suitcase, handle ladies’ suitcases or cosmetic cases, make your suitcase super lightweight, and look Stylish and securely stack extra luggage.This Adjustable and High Quality Elastic Band not only suitable for normal suitcases but also larger Luggages and Bags, the extra soft Bag Bungees cares your belongings.The buckles design for strapping your luggages together or alone, sufficient length can be adjusted for your bigger luggages and bags at will.
| Color | Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 39.4" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA957 |
| Theme | Executive, Gift, Safety, Transportation, Travel |













