There are 6 pieces of plain white foam easter eggs that kids can customize and create their own arts. With the real-life size eggs, kids can enjoy painting with wax crayons, watercolors, dyes, coloring pens, and more to produce a lovely DIY design. Kids will certainly enjoy painting our Easter Wooden Eggs this Easter season!
| Color | White, Pink, Light Blue, Purple, Yellow, Green, Orange |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 29.92" x 7.87" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA982 |
| Theme | Fun, Household |













